İşte gerçek Wikileaks

Dikkat! Bu yazı futbol ile alakalı değildir.

Bugün (24 Nisan 2018) Aziz Yıldırım’ın Perşembe günü yarım kalan Beşiktaş – Fenerbahçe maçı ile alakalı konuşmasını izledim.

Aziz Yıldırım konuşmasında maçın ikinci yarısında açık açık maça müdahale ettiğini söylemesine rağmen bu konu ile alakalı hiç konuşulmadı, bu olayın bir tane daha ilginç yanı da var ki Perşembe günü aynı zamanda Cumhurbaşkanınında aradığını söylüyor Aziz Yıldırım.

Türkiye’de 24 Haziran’da bir erken seçim olacak, ama şu an hiçkimse “Neden erken seçime girdik?” “Bu maçta olan olayları neden bütün basın öne çıkartıyor?” “Neden Cumhurbaşkanı aranmış?” demiyor onun yerine Beşiktaş – Fenerbahçe maçında olan olaylar konuşuluyor.

Ülkecek ülkenin ileriki 4 yılını etkileyecek seçimi konuşmak yerine Beşiktaş – Fenerbahçe maçındaki olan kavgaları konuşmak ile meşgulüz.

Benim gibi futboldan anlamayan birisi olsanız bile Aziz Yıldırım’ın konuşmasını izlemenizi tavsiye ediyorum. Eğer laf atmalar gibi cümleleri boş geçerseniz asıl arka planda neler döndüğünü anlayabilirsiniz.

Kim bilir daha ne işler çeviriyorlardır, önemli olan bu olanları iyi analiz etmekte.

iOS Software Engineer | WWDC20 Swift Student Challenge Winner | Content Producer - Contact: canbalkya@gmail.com | Twitter: @canbalkya

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store